سامانه کیف پول بهتا

سیاست نامه حریم خصوصی در بهتا:

سامانه هوشمند پرداخت بهتا پلتفرم پرداخت ایرانی بوده که تحت نظارت شبکه پرداخت الکترونیک شاپرک بوده و مواردی که در آن شما از سیستم پرداخت بهتا استفاده میکنید به شرح زیر است :

۱ـ  در سامانه حمل و نقل هوشمند بهتا، شما پس از پایان سفر میتوانید هزینه ی سفر را از طریق درگاه الکترونیکی با استفاده ازاطلاعات کارت بانکی خود پرداخت کنید.

۲ـ قوانین پرداخت مورد استفاده در این سامانه براساس قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. در صورتی که بانک مرکزی قوانین خود را تغییر دهد، بهتا نیز براساس قوانین جدید فعالیت خواهد کرد.

۳ـ شما با عضویت در سامانه هوشمند بهتا می ‌پذیرید که فعالیت‌ های مالی خود را مطابق با قوانین بانک مرکزی انجام دهید. در صورتی که خلاف این موضوع اثبات شود، این نرم افزار اختیار دارد که دسترسی کاربر را بدون اطلاع قبلی مسدود کند.

۴ـ سیاست حفظ حریم خصوصی در مورد چگونگی کاربرد و استفاده از اطلاعات شخصی شما به منظور ارائه خدمات در سامانه هوشمند بهتا است.

۵ـ این سامانه طبق قوانین جرایم رایانه ‌ای متعهد می ‌شود که اطلاعات کاربران را با استفاده از تمام امکانات و منابع خود محافظت نماید و به هیچ عنوان این اطلاعات را در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی ثالث به منظور تبلیغات یا خدمات دیگر ارائه ندهد. با پذیرفتن سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط ثبت نام کاربر، شما صراحتاً رضایت خود را با جمع‏ آوری، نگهداری و استفاده از اطلاعات خود، مطابق با آنچه در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده، اعلام می‏ کنید.

اطلاعات و دسترسی‌ها:

۱ـ در صورت تمایل به استفاده از سامانه هوشمند بهتا و پس از آن که کاربر اطلاعات شخصی را عنوان کرده و در اختیار این سامانه هوشمند قرار دهد، در این صورت کاربر موافقت خود را با انتقال و ذخیره این اطلاعات در سرورهای ما اعلام کرده است.

۲ـ سامانه هوشمند در صورت اجازه دسترسی کاربر ممکن است اطلاعات زیر را جمع‏ آوری و ذخیره کند:

نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل الکترونیکی، شماره تلفن، اطلاعات تماس، تاریخ تولد، جنسیت، شهر و استان، تصویر بارگذاری شده توسط کاربر، اطلاعات تراکنش‌های انجام شده شامل تاریخ و زمان، شماره موبایل انجام دهنده، کد ملی، شماره کارت مبدأ و مقصد به صورت رمزگذاری شده، مبلغ، شماره حساب یا شبا، شناسه و نوع دستگاه، نشانی IP دستگاه کاربر، نوع تراکنش و اطلاعات مربوط به تراکنش ایجاد شده.

مکاتبات از طریق وبسایت‏ و سامانه هوشمند بهتا:

۱ـ اطلاعات دیگری از تراکنش و تبادلات شما از طریق این سامانه، نوع خدمات، مضامین و تبلیغات، شامل شناسه دستگاه، رایانه، موبایل و اطلاعات اتصال، آمار بازدیدهای صورت گرفته از سامانه (وب سایت و اپلیکیشن)، ترافیک بهو از سایت‏ها، آدرس IP و اطلاعات استاندارد ورود به سامانه.

۲ـ اطلاعات بیشتری که از شما درخواست می‏شود تا با ارائه آنها، شناسه خود را مجاز کنید (برای مثال، ممکن است از شما بخواهیم که برای ما یک مدرک شناسایی مانند کارت ملی یا گذرنامه یا قبض به منظور بررسی نشانی و هویت شما یا مخاطب شما، ارسال کنید، یا به سؤالات اضافی دیگری به صورت آنلاین یا تماس تلفنی پاسخ دهید تا به شناسایی هویت شما یا مالکیت حساب یا کارت بانکی که آن را در این سامانه قرار داده‏ اید، کمک کند)

۳ـ برخی اطلاعات درصورت اجازه شما در اختیار سامانه هوشمند بهتا قرار داده خواهد شد. این اطلاعات مشخصاً مخاطبین (Contacts) ذخیره شده در تلفن همراه شما می ‌باشد. سامانه هوشمند بهتا این اطلاعات را به صورت کاملاً امن در سرورهای خود نگهداری می‌کند. سامانه هوشمند بهتا از این اطلاعات برای برخی خدمات خود مانند انتقال وجه، اطلاع‌رسانی از پیوستن مخاطبین شما به سامانه هوشمند بهتا و دعوت مخاطبین به سامانه هوشمند بهتا، استفاده می ‌نماید.

۴ـ سامانه هوشمند بهتا برای ایجاد سهولت در استفاده از برخی از خدمات خود از کاربر دسترسی به برخی امکانات تلفن همراه، تبلت یا رایانه را درخواست می ‌نماید.

این دسترسی ‌ها شامل:

دسترسی به دوربین: برای اسکن کارت، بارکد قبض و بارکد دو بُعدی.

دسترسی به مخاطبین: جهت آسانی در خرید شارژ یا انتقال وجه.

رخداد ها Log Data: هنگامی که از خدمات اپلیکیشن هوشمند بهتا استفاده می‌کنید، نیاز است که در صورت بروز خطا برخی از اطلاعات رخدادها (Log Data) را جمع آوری و برای رفع مشکل اقدام کنیم. این اطلاعات ارسالی شامل Device İD, Device OS version, Device Model, user İP و زمان و تاریخ رخداد و دیگر موارد مربوط به سرویس می‌شود.

۵ـ عملیات بازاریابی: تیم بازاریابی به منظور بررسی خواسته‌ های مشتریان همواره در حال آنالیز برخی داده‌ها است تا باتوجه به علایق و نیازهای مشتری بتواند خدمات مناسبی ارایه دهد. این اطلاعات ممکن است از طرف برخی شرکت‌های دیگر (through third party products) جمع‌آوری ‌شود و می‌تواند شامل Google play ID, Push Notification ID, AD ID, Device Name, Phone Brand, و غیره باشد.

۶ـ سامانه هوشمند بهتا به منظور سهولت کاربران در خرید های اینترنتی که دریافت کد ملی برای مسافران را الزامی کرده است، اقدام به ذخیره کد ملی کاربر و سایر افراد می ‌نماید. این اطلاعات تنها به منظور راحتی در ورود اطلاعات در خرید های بعدی ذخیره می گردد و می ‌توان این اطلاعات را حذف نمود.

۷ـ اطلاعات محرمانه و حساس کارت و حساب بانکی به هیچ عنوان و به هیچ نحوی در سامانه هوشمند بهتا نگهداری نمی ‌شود. این اطلاعات صرفاً در هنگام انجام تراکنش در اپلیکیشن بهتا از کاربر گرفته شده و به صورت رمز گذاری شده و از کانال ‌های امن زیرساخت ‌های بانکی به بانک مبدأ ارسال می‌ گردد. سامانه هوشمند بهتا هیچگونه مسئولیتی در قبال سیاست‌ های حفظ حریم خصوصی بانک ‌ها برای نحوه نگهداری و استفاده از این اطلاعات ندارد. برای اطلاع از سیاست‌های بانک‌ها باید مستندات مربوطه را از بانک مورد نظر درخواست نمایید.

قوانین بانک مرکزی و شاپرک:

۱ـ مطابق الزامات و قوانین بانک مرکزی و شاپرک، هیچ پایانه فروشی بدون احراز هویت کد ملی و سیم کارت به نام شخص کاربر، امکان اتصال به شبکه پرداخت را نخواهد داشت. به همین دلیل سامانه هوشمند بهتا این اطلاعات را دریافت می ‌کند.

۲ـ مدت زمان نگهداری اطلاعات: اطلاعات ذخیره شده در سرورهای سامانه هوشمند بهتا که مرتبط با تراکنش ‌های انجام شده می ‌باشد (اطلاعات اعلام شده در بخش “اطلاعات و دسترسی‌ها” بند ۲)، حتی پس از غیرفعالسازی حساب کاربری توسط شما براساس قوانین، بخشنامه ‌ها و دستورالعمل ‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شاپرک، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) و دیگر مراجع قانونی ذی صلاح برای بررسی‌ها و ارجاعات قانونی تا هر زمان که اعلام نمایند، حفظ و نگهداری خواهد شد.

بازاریابی و تجزیه و تحلیل رفتار کاربران:

۱ـ سامانه هوشمند بهتا اطلاعات شخصی را بدون کسب توافق صریح کاربر، به شخص ثالثی جهت به کارگیری در اهداف بازاریابی آنها نمی ‏فروشد یا اجازه نمی‏دهد. ممکن است اطلاعات دریافتی را به منظور پیشرفت و شخصی سازی خدمات، مضامین و تبلیغات خود استفاده کند.

۲ـ سامانه هوشمند بهتا حق تجزیه و تحلیل ‌های آماری رفتار و خصوصیات کاربران به منظور اندازه‌ گیری میزان علاقه و استفاده آنها از بخش ‌ها و خدمات مختلف سامانه هوشمند بهتا و بررسی مشکلات احتمالی و ارتقاء خدمات را برای خود محفوظ می‌شناسد.

موارد افشاء اطلاعات کاربر:

۱ـ بنا به صلاح دید و یا درخواست مراجع قانونی ممکن است اطلاعات شخصی شما را به منظور پاسخگویی به درخواست ‏های قانونی، تقویت سیاست ‏هایمان، پاسخ ‏دهی به ادعا هایی مبنی بر این که موضوع یا مضمونی مخل حقوق دیگران شده، یا برای حمایت از حقوق، مالکیت، یا امنیت هر شخص، توسط سامانه هوشمند بهتا استفاده یا به مراجع ذی صلاح افشاء شود. لذا با آگاهی از این بند، اطلاعات خود را در اختیار این سامانه قرار دهید و هرگونه ادعایی در این خصوص غیر مسموع می‏باشد.

کلاهبرداری:

۱ـ سامانه هوشمند بهتا برای جلوگیری و شناسایی کلاهبرداری ‌های احتمالی، اطلاعات برخی تراکنش‌ ها را مورد بررسی قرار می ‌دهد. سامانه هوشمند بهتا حق مسدود کردن و جلوگیری موقت از انجام تراکنش‌ هایی که به عنوان مشکوک به کلاهبرداری شناسایی می ‌شوند را برای خود محفوظ می ‌شناسد. در این موارد ممکن است سامانه هوشمند بهتا برای بررسی اصالت هویت انجام دهنده تراکنش و تطابق آن با دارنده حساب یا کارت بانکی، مدارکی جهت اهراز هویت از انجام دهنده تراکنش درخواست نماید. در صورت عدم تطابق صاحب حساب یا کارت بانکی و انجام دهنده تراکنش یا عدم همکاری کاربر برای انجام این عملیات، سامانه هوشمند بهتا حق دارد تراکنش را لغو (بازگشت مبلغ تراکنش به حساب یا کارت مبدأ)، یا تا زمان دریافت استعلام‌ های مورد نیاز از مراجع ذی صلاح قانونی مسدود نماید.

اقدامات امنیتی:

۱ـ اطلاعات شما در سرورهای سامانه هوشمند بهتا که در ایران قرار دارد؛ ذخیره شده است. اطلاعات برای ما به عنوان دارایی و سرمایه تلقی می‏ شود که باید از آن محافظت کرد و لذا از روش‏ ها و ابزار متعددی (رمز گذاری، گذرواژه‌ ها، امنیت فیزیکی و غیره) برای حفظ اطلاعات شخصی و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و افشاء آن ها استفاده می ‏شود.

 

ممکن است که سیاست حفظ حریم خصوصی سامانه هوشمند پرداخت بهتا را در هر زمانی توسط این وب سایت اصلاح کنیم و بهبود بخشیم . موارد را به طور خودکار اجرا خواهیم کرد و شما پیشاپیش موافقت و تعهد خود را به اجرای این سیاست ‏ها اعلام می‏کنید. موارد سیاست های جدید و اعمال شده را در این  برای شما قرار می دهیم.

سوالات، پیشنهادات و نظرات خود را می توانید از طریق بخش پشتیبانی سایت یا  آدرس Info@behtaapp.com با ما در میان بگذارید.